+A
-A

Γράφει ο Κυνηγός

Ντούναβ - Ετάρ

Δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση η Ντούναβ στο Ράζγκραντ εναντίον της Λουντογκόρετς και ηττήθηκε εύκολα με 3-1. Κατώτερη σε όλο τον αγώνα, έχανε με 3-0 και απλά μείωσε σε 3-1. Αν εξαιρέσουμε τον τελευταίο της αγώνα με την Λουντογκόρετς, ήταν πολύ καλή με την Σεπτέμβρι που νίκησε με 2-0, όπως και στην ήττα της από την Σλάβια που ήταν άδικη, βάσει εικόνας.

Σπουδαία νίκη η Ετάρ στην έδρα της Σεπτέμβρι με 0-2. Ο αγώνας ήταν μοιρασμένος μέχρι που έγινε το 0-1 και η ψυχολογία της Σεπτέμβρι διαλύθηκε, ενώ η Ετάρ ανέβασε στροφές, πήρε τον έλεγχο και τελικά έφτασε στο 0-2.

Η Ντούναβ πιστεύω θα είναι πιο κοντά στην νίκη και εκτιμώ ο αγώνας δεν θα έχει πολλά τέρματα. Μου αρέσει το combo 1Χ με Under 3.5 στο 1,87.

Μπερόε - Σεπτέμβρι

Αξιοπρεπώς ηττήθηκε η Μπερόε από την Λέφσκι με 1-0. Η Λέφσκι ήταν εμφανώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, όμως δεν βρήκε δίχτυα. Το έκανε στο δεύτερο ημίχρονο η Λέφσκι το 1-0 και ακολούθησε ένα μοιρασμένο από φάσεις παιχνίδι. Σε γενικές γραμμές άξιζε την νίκη η Λέφσκι. Μέχρι στιγμής ομάδες τύπου Σεπτέμρι η Μπερόε τις νικάει εντός έδρας.

Τέταρτη συνεχής ήττα για την Σεπτέμβρι το 0-2 από την Ετάρ. Όταν δέχθηκε το 0-1 κατέρρευσε  και ήταν παθητική μέχρι το τέλος του αγώνα και με το σκορ στο 0-2. Πολύ δύσκολα θα αποφύγει την ήττα από την Μπερόε.

Δεν νομίζω να έχει πολλά γκολ ο αγώνας. Άσος με Under 3.5 στο 1,88.

ΟΦΗ - ΠΑΟΚ

Δεν άξιζε κάτι από τον αγώνα στο Αγρίνιο ο ΟΦΗ και ο Παναιτωλικός τον νίκησε δίκαια με 2-1. Λίγες φάσεις το πρώτο ημίχρονο, αλλά ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ. Μπήκε καλύτερα και στο δεύτερο ημίχρονο και έκανε το 2-0. Μετά το 60΄ αντέδρασε ο ΟΦΗ, που απλά  μείωσε στο σκορ. Η επικείμενη αλλαγή στο ιδιοκτησιακό καθεστώς βοηθάει πολύ ψυχολογικά, αλλά ως εκεί. Εξαιρετικές σχέσεις οι δυο ομάδες, οι Κρητικοί πήραν δύο παίκτες δανεικούς από τον ΠΑΟΚ, αλλά αμφότεροι δε θα αγωνιστούν.

Ο ΠΑΟΚ ήταν ελαφρώς καλύτερος συνολικά από τον Πανιώνιο. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες με αρκετές καλές φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε καλύτερα ο ΠΑΟΚ και άνοιξε το σκορ. Δεν μπόρεσε να πιέσει ο Πανιώνιος στην συνέχεια του αγώνα και το αποτέλεσμα κρίνεται ως δίκαιο.

Χωρίς τον Πρίγιοβιτς αλλά και με ευρωπαϊκό παιχνίδι την Πέμπτη ο ΠΑΟΚ. Η άμυνα του ΟΦΗ δεν πείθει ότι θα αντέξει στην πίεση.

Πιστεύω στην νίκη του ΠΑΟΚ αλλά με λίγα γκολ ο αγώνας. Διπλό και Under 3.5 σε απόδοση 1,85.

ΑΕΚ - Πανιώνιος

Δυσκολεύτηκε η ΑΕΚ στην Τρίπολη με τον Αστέρα. Μέτριο ποιοτικά το πρώτο ημίχρονο όμως η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, είχε δοκάρι και τελικά πέτυχε με πέναλτι το 0-1. Λιγότερες φάσεις το δεύτερο ημίχρονο χωρίς να επικρατήσει κάποια ομάδα, από ένα δοκάρι και οι δύο, συνολικά δίκαιη επικράτηση για την ΑΕΚ.

Το πάλεψε ο Πανιώνιος τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι. Εμφανίστηκε βελτιωμένος αμυντικά σε σχέση με τον αγώνα με τον ΟΦΗ, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ θα ταξιδέψει στο Άμστερνταμ για να παίξει με τον Άγιαξ την Τετάρτη, αλλά δεν περιμένω να έχει εκεί το μυαλό της. Πιστεύω θα νικήσει τον Πανιώνιο αλλά και εδώ ο αγώνας θα είναι αντεράτος. Άσος και Under 3.5 στο 1,80.

Ντουναρέα - Μποτοσάνι

Δεν έδειξε κάτι το αξιόλογο στον αγώνα με την Σέπσι η Ντουναρέα. Λίγες φάσεις το πρώτο ημίχρονο αλλά η Σέπσι ήταν καλύτερη και έκανε το 1-0. Κακό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο έμεινε το τελικό 1-0. Γενικά δεν έχει ιδιαίτερη ποιότητα η Ντουναρέα, αλλά είναι μαχητική και κυνική.

Πολύ καλή εμφάνιση η Μποτοσάνι με την Στεάουα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και ακόμα όταν η Στεάουα έκανε το 2-0 η Μποτοσάνι συνέχισε να παίζει καλά και πριν λήξει το ημίχρονο μείωσε σε 2-1. Το δεύτερο ημίχρονο είχε χαμηλότερο ρυθμό, αλλά η Μποτοσάνι έφτασε στο τελικό 2-2 που σε γενικές γραμμές ήταν δίκαιο.

Η Ντουναρέα είναι φιλότιμη, αλλά έχει χαμηλό ταβάνι. Η Μποτοσάνι παίζει καλύτερα και δεν έχει χάσει σε σκληρότερα από αυτό παιχνίδια. Μου αρέσει το Χ2 σε συνδυασμό με το Under 3.5 στο 1,75.

Προλέτερ - Παρτιζάν Βελιγραδίου

Κακό παιχνίδι έκανε και με την Ράντνικ η Προλέτερ. Λίγες φάσεις και στα δύο ημίχρονα αλλά ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο η Ράντνικ έδειχνε πιο κοντά στο γκολ αλλά δεν έκανε κλασσικές ευκαιρίες για να σκοράρει. Τελικά έμεινε το 0-0. Τρία παιχνίδια χωρίς να σκοράρει πλέον η Προλέτερ.

Η Παρτιζάν έπαιξε μονότερμα την Μπάτσκα αλλά την νίκησε μόνο με 1-0. Το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις. Δείχνει να ανεβαίνει αγωνιστικά, καθώς ξεκίνησε πολύ άσχημα στο πρωτάθλημα.

Θεωρώ ότι η Παρτιζάν θα νικήσει χωρίς να δεχθεί γκολ. Το διπλό με NO GOAL στο 1,70.

Μάτσβα - Ζέμουν

Τρομερή τύχη είχε η Μάτσβα στον αγώνα με την Μλάντοστ Λούτσανι. Πήρε την νίκη με 1-2, αλλά και τα δύο τέρματα κόντρα στην ροή του αγώνα. Γενικά παίζει καλό ποδόσφαιρο ειδικά στην έδρα της.

Πρώτη νίκη για την Ζέμουν στον αγώνα με την Ραντ στο πρωτάθλημα. Κακός αγώνας με Ζέμουν να είναι καλύτερη από την Ραντ, που ήταν ανύπαρκτη.

Καλύτερη ομάδα η Μάτσβα από την Ζέμουν πιστεύω θα φτάσει στην νίκη. Καλός ο άσος στο 1,67.

Ερυθρός Αστέρας - Ράντνικ Σουρντούλιτσα

Ο Ερυθρός Αστέρας του Μιλόγεβιτς έχει καταφέρει να μπει στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ και να έχει και έξι νίκες σε έξι αγώνες πρωταθλήματος κάνοντας rotation. Επιβλήθηκε άνετα της Βοϊνοντίνα με 1-4 στον τελευταίο του αγώνα.

Ισοπαλία μετά από τρεις ήττες για την Ράντνικ στον αγώνα με την Προλέτερ.  Ήταν πιο κοντά στην νίκη η Ραντνικ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Μεγάλη διαφορά δυναμικότητας οι δύο ομάδες, ακόμα και με rotation ο Αστέρας θα νικήσει και πιστεύω χωρίς να δεχθεί γκολ. Άσος και NO GOAL στο 1,65.