Ριέκα, Ιάσι και τα No Goal σε Ολυμπιακό, ΑΠΟΕΛ! Ριέκα, Ιάσι και τα No Goal σε Ολυμπιακό, ΑΠΟΕΛ!
+A
-A

Γράφει ο Κυνηγός

Σλάβια Σόφια – Μπότεφ Πλόβντιβ

Η Σλάβια ήταν καλύτερη της Βερέγια αλλά δεν έκανε κλασσικές ευκαιρίες για να σκοράρει και έμεινε στο 0-0. Έχει προβλήματα με τις κλειστές άμυνες και το απέδειξε για άλλη μια φορά.

Μοιρασμένο το παιχνίδι της Μπότεφ με την ΤΣΣΚΑ και η ισοπαλία ήταν δίκαιο αποτέλεσμα. Γενικά είναι σε καλή κατάσταση και φαίνεται να έχει ξεπεράσει την ήττα από την μισητή Λοκομοτίβ πριν τρεις αγωνιστικές.

Θεωρώ ότι η Μπότεφ έχει καλές πιθανότητες να μην χάσει τον αγώνα καθώς δεν θα δώσει χώρους. Το Χ2 στο 1.57.

Ριέκα – Όσιγεκ

Πήρε την ισοπαλία στο «Μάξιμιρ» η Ριέκα από την Ντιναμό. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες, άνοιξε το σκορ η Ντιναμό αλλά ισοφάρισε πριν το ημίχρονο η Ριέκα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ντιναμό ήταν καλύτερη όμως δεν έκανε κλασσικές ευκαιρίες για γκολ και έμεινε το 1-1.

Πήρε την νίκη με 2-1 η Όσιγεκ επί της Λοκομοτίβα αλλά δεν έπαιξε ιδιαίτερα καλά και ο αγώνας ήταν μοιρασμένος για τις δύο ομάδες. Δεν έπαιξε καλά ούτε με την Σλάβεν Μπελούπο αλλά εκεί το πλήρωσε καθώς έμεινε στο 1-1.

Για να πάρει κάτι από το παιχνίδι η Όσιγεκ πρέπει να παίξει καλύτερα από τα δύο τελευταία της παιχνίδια. Η Ριέκα είναι καλύτερη ομάδα και θα έχει καλύτερη ψυχολογία μετά το 1-1 με την Ντιναμό. Μου αρέσει ο άσος στο 1,70.

Ομόνοια – Παραλίμνι

Στον αγώνα με την Αλκή στο ΓΣΠ η Ομόνοια ήταν καλή μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Έκανε πολλές φάσεις και το 1-0 του ημιχρόνου θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο. Στο δεύτερο δεν είχε ρυθμό με αποτέλεσμα να δούμε λίγες φάσεις και για τις δύο ομάδες. Τελικά έμεινε το 1-0 και ξεκίνησε με το δεξί το πρωτάθλημα.

Άμυνα σουρωτήρι έδειξε το Παραλίμνι με την Νέα Σαλαμίνα. Το 3-5 τα λέει όλα. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλή μέχρι το 1-1. Όταν έγινε το 1-3 κατέρρευσε και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ κακό.

Η Ομόνοια όσο περνάνε οι μέρες θα έχει και καλύτερη φυσική κατάσταση αλλά και ρυθμό. Θα βρει τέρματα στην άμυνα του Παραλιμνίου. Άσος και Over 2.5 στο 1,57.

Ερμής – ΑΠΟΕΛ

Έκανε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα ο Ερμής στο 0-2 επί της Αλκής. Ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, το γκολ ήταν τυχερό αλλά άξιζε το προβάδισμα με 0-1. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο. Είχε δοκάρι η Αλκή όμως ο Ερμής έβαλε το γκολ και πήρε την νίκη με 0-2. Συνολικά άξιζε την νίκη.

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα για τον ΑΠΟΕΛ. Εκτός Ευρώπης καθώς αποκλείστηκε στα πέναλτι από την Αστάνα. Θα μπει αρκετά μέσα στα οικονομικά του φέτος. Αγωνιστικά προφανώς στοχεύει στο πρωτάθλημα.

Μου αρέσει η νίκη του ΑΠΟΕΛ, χωρίς να μπορώ να σκεφτώ τα πόσα γκολ θα βάλει. Θα πάρω το διπλό σε συνδυασμό με το NO GOAL στο 1,97.

Ξάνθη – Παναιτωλικός

Δεν έχει σκοράρει ακόμα η Ξάνθη στο πρωτάθλημα. Μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό στην πρεμιέρα έφερε 0-0 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι. Κακό το πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις. Πιο πολλές στο δεύτερο, αλλά το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και δίκαιο το αποτέλεσμα.

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Παναιτωλικό εναντίον του ΟΦΗ. Κακό το πρώτο ημίχρονο με λίγες φάσεις αλλά ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ. Μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και έκανε το 2-0. Ο ΟΦΗ φάνηκε μετά το 60’ όπου απλά μείωσε σε 2-1. Δίκαια νίκη αλλά όπως στον αγώνα της πρεμιέρας δεν έδειξε καλή φυσική κατάσταση μέχρι το τέλος του αγώνα.

Δεν βλέπω πολλά γκολ και η Ξάνθη δεν θα χάσει. Combo 1Χ με Under 3.5 στο 1,50.

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

Πολύ καλή η επιθετική λειτουργία του Ολυμπιακού μέχρι στιγμής. Νίκησε εύκολα τον ΠΑΣ με 5-0 στο Καραϊσκάκη. Το σκορ τα λέει όλα. Θα υποδεχθεί την Μπέτις την Πέμπτη σε ένα πολύ κρίσιμο αγώνα για το Γιουρόπα Λιγκ.

Μαχητικός ο Αστέρας στο δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΚ αλλά έμεινε το 0-1 του ημιχρόνου και δεν πήρε τίποτα από τον αγώνα καθώς δεν το άξιζε κιόλας. Δεν έχει βρει δίχτυα ούτε με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

Ο Ολυμπιακός δείχνει σε καλή κατάσταση.  Οχι μόνο θα νικήσει αλλά θεωρώ δεν θα δεχθεί και γκολ. O άσος με το NO GOAL σε απόδοση 2,08.

Βολουντάρι – Ιάσι

Πολύ καλή εμφάνιση για την Βολουντάρι στο 0-0 με την Άστρα. Μέτριο το πρώτο και μοιρασμένο. Στο δεύτερο άθλιο θέαμα αλλά σημασία για την Βολουντάρι είχε ο βαθμός της ισοπαλίας. Η καλύτερή της εμφάνιση μέχρι στιγμής.

Δίκαια η νίκη της Ιάσι στο 3-0 επί της Κονκόρντια. Το σκορ ήταν 2-0 από το ημίχρονο και στο δεύτερο έκανε και το 3-0. Γενικά παίζει καλύτερα στην έδρα της καθώς δεν έχει σκοράρει ακόμα εκτός έδρας.

Η τιμή του διπλού στο 2,22 είναι μεγάλη και αξίζει το ρίσκο. Η Βολουντάρι θα προσπαθήσει να παίξει λιγότερο αμυντικά καθώς η Ιάσι δεν είναι Άστρα και μπορεί να το πληρώσει.

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

17:00 Ξάνθη – Παναιτωλικός                      1Χ & Under 3.5     1.50
17:45 Σλάβια Σόφια – Μπότεφ Πλόβντιβ           X2                     1.57
18:00 Ομόνοια – Παραλίμνι                           1 & Over 2.5         1.57
18:00 Βολουντάρι – Ιάσι                                              2                      2.22
20:00 Ερμής – ΑΠΟΕΛ                                          2 & NG              1.97
20:00 Ριέκα – Όσιγεκ                                                     1                     1.70
20:30 Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης           1 & NG              2.08

25/09/2018 18:09